Žaidimai nuo lopšio iki trijų mėnesių


Svarbu kūdikį ne tik sveikai maitinti, laiku jam pakeisti sauskelnes ir pavežioti gryname ore, tačiau ir lavinti. Žaidimai, lytėjimas, glostymas itin svarbūs augančiam mažiukui.Žaisti reikia jau vos gimusiam mažyliui. Kuo daugiau kalbėsi,pasakosi ką veiki tuo geriau. Taip vaikelis geriau pažinos pasaulį.

Keisdami sauskelnes, ruošdami mažylį maudyti ar tiesiog paėmę ant rankų žiūrėkite į akis ir dainuokite. Be galo svarbu mažylį liesti, glostyti,bučiuoti,pačiučiuoti. Glostydami, mankštindami žaiskite su juo. Tai pats natūraliausias lavinimo būdas. Kokį žaidimą žaisti, priklauso nuo kūdikėlio amžiaus. Jei tėvai nuolat žaidžia su vaiku, tai tampa ritualu ir galų gale jis pats prašo su juo užsiimti. Žaisdamas vaikas tobulėja, greičiau vystosi, plečiasi jo fantazijų pasaulis. Nebūtina žaidimams ieškoti brangiausių žaislų. Mamos daina, skambus dvieilis, paprasta skarelė taps puikia pratybų priemone. Su kokia nuotaika eisite žaisti, tokią perims ir mažylis. Taigi pagalvokite, ką suteiksite savo vaikeliui, jei žaisite per prievartą, paniurę ar net susierzinę.

Žaidimai iki 3 mėnesių


  • Paguldę vaiką ant nugaros rankytes švelniai kryžiuokite ties krūtine, pakelkite jas aukštyn, paskui žemyn, vėliau palankstykite kojytes.

  • Ant pilvo gulinčiam vaikučiui masažuokite nugarytę. Iš pradžių švelniai barbenkite pirštų galiukais: „Palijo palijo palijo lietutis“, tada paglostykite: „Išdygo išdygo išdygo žolytė“, paskui nestipriai spaudykite kumščių krumpliais: „Ateina ateina ateina antinas“, ir pabaksnokite pirštų galiukais: „Ir daug mažiukų ančiukų.“ Tada švelniai pirštų galiukais pagnaibykite odą: „Sugnaibo sugnaibo sugnaibo žolytę.“ Ir vėl viskas nuo pradžių. Tokiu žaidimu gali pradžiuginti ir 2 mėn., ir 3 m. vakiuką. Tačiau kelių mėnesių vaikeliui ji ypač naudinga.

  • Ant nugaros gulinčiam vaikučiui lankstykite kojytes, lyg važiuojant dviračiu po kiekvieno sauskelnių pakeitimo.

Žaidimai 3 mėnesių kūdikiui


  • Galima liesti veiduką ir pasakoti, kur vaikelio nosytė, skruostukai, lūpytės,smakriukas,ausytės,kaktytė, pūsti į delniukus, padukus. Tokio amžiaus mažylis moka įsiklausyti į garsus, todėl labai svarbu žodžius sakyti aiškiai, taisyklingai ir juos pakartoti.

  • Sukurk eilėraštį ir deklamuodami lieskite: „Nosytė, kaktytė, lūpytės lūpytės.“

  • Rodyk įvairiausias grimasas, kaitaliok jas: juokis, šypsokis,nuliūsk,išsigąsk, išpūsk žandus ir t.t..Mažyliams šie žaidimai labai patinka.

  • Keisdami sauskelnes išnaudokite laiką, kai mažutis akylai jus stebi. Tarkite išraiškingai, ypač pabrėždami balsius „Ciki ciki, ciki ciki, aaa. Ciki ciki, ciki ciki, ooo. Ciki ciki, ciki ciki, uuu. Ciki ciki, ciki ciki, ėėė.Ciki ciki,ciki ciki iii“ Garsai ir natūralios veido išraiškos patraukia mažylio dėmesį.

  • Duok jam barškutį ir stebėk, kaip jie su juo žaidžia. Įjunk ritmišką muziką, kad mažylis galėtų jai pritarti - tokio amžiaus kūdikiai labai mėgsta muziką ir mokosi skirti ritmą.

  • Skaityti apsimoka net ir mažiausiam kūdikiui. Kieto kartono knygos atlaikys čiulpimą, laižymą, kramtymą, draskymą ir kitus drastiškus kūdikiškos meilės apsireiškimus. Klausydamasis jūsų balso mažylis nesąmoningai mokysis kalbos subtilybių. Vaidindami, dainuodami jūs linksminsite ir lavinsite kūdikį.

No hay comentarios: